צלילה באילת בחורף

חופשות צלילה ופעילות ימית הן ההעדפות של רוב האנשים שמוכנים אפילו רק לצוף על מזרן בבריכה ותו לא. חופשות חורף, לעומת זאת, מתאימות למי שיודע שבאתרים הימיים יש מעט מאוד אורחים בדרך כלל בעונה כזאת מלבד תיירים מחו"ל, ולכן כל האתרים השווים באמת פנויים לפעילות. זה כולל גם שיט וגלישה וזה כולל גם צלילה. הרי בחורף הים לא תמיד סוער במיוחד בישראל, שאין בה סערות רבות ולכן המים נשארים שקטים ומזמינים. אפשר להתגבר על טמפרטורה יחסית נמוכה של המים על ידי לבישת חליפת צלילה מתאימה. החליפות צלילה העבות מספקות הגנה מוחלטת ושומרות על חום גוף לאורך כל הצלילה והתגמול הוא ענק – מים צלולים ושקטים עם ראות נהדרת, אתרים שאינם מוצפים בתיירים וצלילה נהדרת בנופים תת מימיים שרק מחכים לכם. למידע נוסף על קורס צלילה באילת.

קורס צלילה בחורף

מה חשוב לדעת על צלילה בחורף באילת?

ראשית, יש לדעת שלמרות שהטמפרטורות שם נוחות רוב השנה. בחורף, הקור במים עדיין נחשב לסביר אולם צריך לתכנן את הצלילה ולזכור שהיא לא מתאימה לכל אחד. יש אמנם זרמים בים או רוחות שמשפיעות על היסחפות וחובה להתעדכן לפני שיורדים למים, אבל באופן כללי הצלילה בחורף מומלצת בגלל ראות טובה במים שמאפשרת לכם ליהנות מהחוויה. הרוח גם משפיעה על איבוד חום הגוף ולכן יש לחשב היטב את זמן השהות שלכם כדי לא להתקרר. בתנאיי ראות ירודה כדאי להצטייד במכשירי מדידה ומצפן כדי לכוון את עצמו. כמו כן, זכרו ששעות האור קצרות.

למידע נוסף על הקורסים שלנו נא להשאיר פרטים וניצור קשר בהקדם!

קראו עוד בנושאים הבאים:

 

קור וחום בצלילה בחורף

כדי להימנע מהיפותרמיה חייבים להכין את עצמכם עם ביגוד מתאים, לשתות מספיק מים ולא לבנות על כך שאם קר לא מתייבשים, משום שההשפעה של נשימה במסיכה משפיעה גם היא על המאזן ומסמיכה את הדם. בחורף לא נהוג בדרך כלל לצלול לעומק אבל יש שלל אתרים יפים שאפשר לראות גם בעומק בינוני וקצר. היעזרו במומחים כדי לבחור חליפה בעובי מתאים לכם, כשבחורף משתמשים בחליפה עבה מהרגיל. עובי החליפה משפיע גם על המשקולות ולכן יש ללמוד לשמור על איזון וכושר הציפה גם במצב כזה. צריכת אוויר בתנאי קור גבוהה יותר בגלל הצורך להתחמם ולכן יש לחשב את האוויר במכלים אחרת לזמן הצלילה שלכם ולתכנון המסלול הנכון לצלילה בחורף. זאת כדי להישאר כמה שיותר מתחת למים לצלילה ארוכה בתנאים הנפאליים של החורף.

היכן לצלול בחורף באילת?

באילת פועלים מועדוני הצלילה גם במתכונת חורף וללא הפוגות ואתם יכולים ליהנות מחופשות צלילה באתרים המפורסמים ביותר שמחכים לכם שם. גם פעילויות לכל המשפחה וגם לילדים יעניקו להם חופשה נהדרת וזיכרונות מעניינים. הצלילה מודרכת בעזרת מדריכים מנוסים ומוסמכים, ציוד הצלילה חדש ומתקדם ומתוחזק בצורה שוטפת, צוללים בקבוצות קטנות עד ארבעה צוללים מה שמשפר את החוויה.

האתרים המעניינים ביותר לצלילה הם:

  • אתר האוניברסיטה – אתר שיש בו אלמוגים ומגוון גדול של דגים באתר שמגיע לעומק 18 מטרים ואפשר לצלול גם לעומק יותר גדול. הוא נחשב לאתר פוטוגני מאוד למי שאוה בלצלם צילומים תת מימיים גם בגלל שוניות מאולתרות שהתפתחו סביב גרוטאות שנזרקו לים.
  • שמורת האלמוגים – אתר רדוד יחסית ובתשלום לנכנסים, שבו מקבלים הדרכה של רשות שמורות הטבע. יש בו שני סלעים מפורסמים שמושכים צוללים, ושמם משה ויהושע.
  • אתר המערות – אתר רדוד עד שישה מטרים, שיש בו שונית אלמוגים שלידה יש פתח שנראה כמו מערה.
  • אתר הסטי"ל והפרדייס – אתר מפורסם ומבוקש מאוד, שבדרך כלל עורכים בו גם קורסי צלילה. מדובר בסטי"ל בשם אח"י סופה והוא מתאים גם למתחילים. ממנו אפשר להגיע גם לאתר שהוא קיר אלמוגים עצום ויפהפה בשם אתר הפרדייס. הספינה הוטבעה בכוונה כדי שיתפתחו בה אלמוגים והיא תהפוך לאתר צלילה.
Posted in בלוג