ללמוד לצלול – כל היתרונות ולמה זה כדאי

מאז שהתפרסמו ספריו של ז'ול ורן על הצוללת הדמיונית נאוטילוס אנחנו מרותקים אחר התמונות והסיפורים שמגיעים אלינו ממצולות היום. מאז, התפתחה הטכנולוגיה עד כדי כך שבמקום פעמון הצלילה המפורסם התפתחו חליפות צלילה וצוללות משוכללות, אבל עדיין המסתורין של מעמקי הים שובה אותנו בכל פעם מחדש. הים עצמו משמש לחובבי הפעילות הימית שעות רבות של הנאה והסקרנות לבדוק מה קורה מתחת לפני המים מעולם לא עזבה את האדם. אנחנו יודעים זאת גם לפי העובדה שסרטים וסדרות טלוויזיה שנעשו מאז ספריו של ורן מאתגרים את הדמיון עוד ועוד, והגיע הזמן להבין ולדעת מה מושך כל כך הרבה אנשים לדעת מה זאת צלילה ומהן היתרונות שלה.

מה צריך לדעת על צלילה לפני הכל?

צלילה, כידוע, היא שחייה מתחת למים עם אספקת חמצן ממקור חיצוני, כמו שנורקל לצוללים בצורה שטחית ובלוני חמצן לצוללים ממש שנקראים סקובה דייבר. כדי לדעת כיצד לצלול נכון עם ציוד הצלילה ולתפקד בצורה בטיחותית כך שאפשר ליהנות מהצלילה עצמה יש לעבור קורסים מיוחדים שמדורגים לפי רמות. כל רמה מזכה אתכם בתעודת הסמכה לרמה זו. אחרי קורס צלילה מתקדם יכולים להפוך גם למדריכי צלילה וזה מאפיין רבים שנכבשים בקסם המעמקים ורוצים להמשיך ללמוד עוד ולהגדיל את מעגל חובבי הצלילה. מועדוני צלילה בישראל ממוקמים בים סוף ובים התיכון, ולכל אחד יש את היתרונות שלו. נושאי הלימוד בקורסי הצלילה מגוונים, ומחוקים לדרגות קושי לפי עומק הצלילה. כל הקורסים מתנהלים בפיקוח צוללן וכולל התנסות והכרת הציוד. תנאי ההצטרפות דורשים בריאות תקינה.

מהם יתרונות הצלילה?

  • ספורט ימי ייחודי – בין כל ענפי הספורט הימי שמתפתחים פה אנחנו מוצאים את הספורט שנעזר בלוחות כמו גלשני גלים וסאפ, והם מסבים הנאה רבה מאוד לעוסקים בהם כמובן. אבל צלילה היא משהו אחר לגמרי שבה אתם נדרשים לנוע בכוחות עצמכם עם ציוד כבד על הגב, שנעשה קל במים, והוא לוקח אתכם למרחקים ולמעמקים אחרים לגמרי. זהו אתגר שונה מסוגו ומרתק לא פחות. אם ניסיתם הכל וגלשתם בגלשני רוח וגלים וחתרתם בקיאק, נסו הפעם לצלול ולגוון את הפעילות שלכם בים.
  • הזדמנות לבקר בנופים עוצרי נשימה בכל העולם – יש דברים שאפשר לראות בסרט אבל זה לא אותו דבר כמו לחוות אותם בלי תיווך של מסך, רק אתם והים והריפים והאלמוגים, והספינות הטבועות ובעלי החיים והצמחייה הימית. הנופים האלה נמצאים בכל העולם וכל אחד מהם מציב אתגר אסתטי יפהפה מסוגו. מי שרגיל לתיירות נופים על פני האדמה ייהנה להוסיף נופים מתחת למים.
  • ספורט שמחבר אנשים – כמו פעילויות ספורט נוספות, צלילה מחברת אנשים משום שאף פעם לא צוללים לבד. בדרך כלל בזוגות או בקבוצות. אתם יכולים להיות זרים לגמרי ואז הצלילה מזמנת לחייכם אנשים שלא הכרתם והם חובבי צלילה ברמתכם ואתם יכולים לחוות אתם מתחת למים את החוויות הכי מרגשות.

למה כדאי באילת ולמה בנאוטילוס

מועדוני צלילה יש בכל מקום בעולם וגם בשני הימים שלנו בישראל. אולם המועדונים המציעים קורסי צלילה באילת יודעים היטב שאת הנופים התת מימיים שהיא מציעה בים סוף קשה להחליף. תיירות צלילה מגיעה לאילת מכל העולם, מה שמאפשרת לכם ליצור קשרים עם חובבי צלילה כמוכם ולצאת להרפתקת צלילה נהדרת יחד אתם בשוניות המרהיבות של אילת. מועדון הצילה נאוטילוס מציע לכם כבר שנים רבות קורסי צלילה מקצועיים ואיכותיים עם צוותי מדריכים מהשורה הראשונה, ששייכים למועדון הצלילה העולמי PADI ומציעים לכם ניסיון וידע רב.

למידע נוסף על הקורסים שלנו נא להשאיר פרטים וניצור קשר בהקדם!

Posted in בלוג