אתרי צלילה באילת

לא בכדי צוללנים הן מנקודות שונות על מפת ארץ ישראל והן מרחבי העולם מגיעים אל העיר במטרה לחוות חווית צלילה מדהימה. יש לא מעט אתרי צלילה באילת, לכן לפני שאתם מגיעים לאחד או יותר מהם, שווה להכיר אותם מעט, להבין את דרגות הקושי השונות, לדעת פחות או יותר מה תוכלו לראות בזמן הצלילה בכל אתר, כך תוכלו לבצע בחירה המותאמת לצרכים ולציפיות שלכם. אז לאחר שעשיתם קורס צלילה כוכב שני, בואו נראה מה יש לשוניות של אילת להציע לכם.

האתרים השונים

  • שמורת חוף האלמוגים – מהאתר ניתן לצאת לצלילה בכל יום וגם כאן הצלילה מתאימה לצוללנים בכל הרמות. השמורה משתרעת מהמצפה התת ימי ועד חוף ״פיפסון״. הכניסה ממוקמת ממש מול בית הספר שדה אילת והיא בתשלום. לכל אורך השמורה יש שונית בה מפרצים רדודים שם מסתתרות שוניות רבות נוספות. מדובר בשמורה מוגנת עם סלעים, אלמוגים, דגים ממגוון של סוגים ועוד. ניתן לבצע צלילות מודרכות.

 

  • סט"יל ספינה טרופה – ניתן לצאת לצלילה בכל יום הנמצא מול מרינה דרומית של אילת, כאשר האתר מתאים לכל הרמות, אך מכיון והירידה מתבצעת במים פתוחים, לעומק עד 25 מטרים, ההמלצה היא שרק צוללים בעלי ניסיון יבצעו אותה או לחלופין צלילה עם מדריך. את עומק הצלילה קובעים מראש על פי דרגת הצוללים. למים נכנסים במיקום של בין חוף הוילג’ לבין המרינה. מדובר באתר המאפשר לצבור ניסיון מצוין ולהתמודד עם מצבים שונים בתוך המים.

 

למידע נוסף על הקורסים שלנו נא להשאיר פרטים וניצור קשר בהקדם!

  • אתר המערות – לאתר יוצאים בכל יום ומגיעים אליו בכלי רכב. מצוין לצלילות היכרות וגם כאן מתאים לכל הרמות. מדובר באחד מאתרי הצלילה באילת המבוקשים בשל גישתו הנוחה. הוא ממוקם כ-800 מטרים מדרום לחוף מיגדלאור. יש כל מיני מסלולים באזור כאשר חלקם מובילים אל מערות, חללים בתוכם מגוון של דגים, ושונית האלמוגים גדולה.

אתרי צלילה באילת

 

  • גן הפסלים – ניתן לצאת לצלילה בסופי שבוע בלבד בשעות הבוקר. יוצאים לצלילה עם סירה והיא מתאימה לצוללים מנוסים בלבד. אתר הצלילה מורכב מכמה פסלים דומים בצורתם לכדור וממנו יוצאות זרועות מתכת. מדובר באתר הממוקם בלב הים, 300 מטרים מזרחית למסעדת הים האדום בחופה הצפוני של העיר. החלק הראשון של האתר כולל את הגן ומגיע לעומק של 22 מטרים בחלקו העמוק. הגן עצמו עשיר בלהקות של פזיות. המסלול הוא מסלול מעגלי. המסלול השני כולל את הפירמידה ועומקו 30 מטרים בחלקו העמוק. להקות דגי מים, רכס מכוסה באלמוגים, לצד הפסלים והפירמידה הופכים את הביקור לחוויה בלתי נשכחת.

 

  • הגנים היפניים – יוצאים לצלילה בימים שני עד שבת. בכדי לצאת חייבים לפחות ארבעה צוללים. האתר מתאים לצוללים מנוסים עם לפחות 17 צלילות חתומות. היציאה לאתר מתבצעת בסירה. האתר ממוקם בחלק הדרומי של שמורת חלוף האלמוגים בין הגשר הדרומי ועד המצפה התת ימי. מדובר באחד מאתרי הצלילה הגדולים והיפים ביותר. צלילה תאפשר לכם לחוות לאורך השמורה 500 מטר של חגורת אלומוגים.

ישנם עוד אתרי צלילה באילת ביניהם ״שולחנות האלמוגים״, ״הפרדייז״, האוניברסיטה ועוד. לפני שבוחרים אתר חשוב לבדוק את רמת הצלילה בו, זמני היציאה וסוג הצלילה.

אולי גם יעניין אתכם –

Posted in אודות, בלוג