איך לבחור קורס צלילה?

אם החלטתם להגשים חלום ואתם מתלבטים בין קורסים ומועדוני צלילה הפזורים בעיר אילת, המאמר הבא נכתב בדיוק עבורכם!

מוצגים לפניכם הקריטריונים החשובים ביותר שיסייעו לכם איך לבחור קורס צלילה מקצועית.

  • גודל קבוצות – מומלץ לבחור במועדון המעביר את הקורסים בקבוצות קטנות עד ארבעה אנשים לכל היותר, כך השירות איכותי יותר ויש הרבה יותר זמן לענות על שאלות ולתת תשומת לב לכל חניך בקורס. גם שישה אנשים זה אחלה, אך חשוב להבין שזה המקסימום שמותר בכל מקרה, לכן מועדונים המעבירים קורסים של עד 4 אנשים, מוגדרים כמועדוני בוטיק בדרך כלל שמשקיעים יותר באיכות מאשר בכמות.

 

  • מחיר – מומלץ שלא להתפתות ולבחור בקורסים עם מחירים נמוכים מדי שכן מחיר נמוך משמעותו חיסכון בעלויות על חשבונכם מה שעלול לפגוע באיכות הקורס במגוון של היבטים בין אם זה נגישות לאתרים, ציוד פחות חדיש שעות מצומצמות כי חייבים את המדריך לפעילות אחרת ועוד…

 

למידע נוסף על הקורסים שלנו נא להשאיר פרטים וניצור קשר בהקדם!

  • משך הקורס – שאלו את השאלה הבאה: כמה שעות נמשך בכל יום הקורס נטו? – רוב המועדונים מספקים את התשובה: ההדרכה נמשכת בין השעה 9:00 ל- 17:00. מדובר בשמונה שעות שלמות בהם אתם הופכים מוגבלים. הרי, אין זה אומר שלאורך כל היום מתנהל באופן שוטף הקורס. (למידע על קורס צלילה מזורז( זה אומר שיש הפסקות לפי איך שנוח למועדון שמעביר כמה קורסים במקביל ולכן מתמרן בין השעות. לכן, שווה לבחור במועדון שבו התוכן בקורס נפרס בצורה הגיונית ואין עומס גדול מדי. לכן בחרו בקורס הנמשך בממוצע חמש-שש שעות, תכלס, בלי הפסקות באמצע. (למידע על קורס scuba diver)

  • איכות של הציוד – בדקו איזה ציוד אתם מקבלים, מה הוא כולל, האם מדובר בציוד במצב טוב?. חשוב להבין כי רמת איכות הציוד משפיעה גם על הצלילות עצמן ועל רמת הבטיחות. בעוד יש מועדונים שמשכירים את הציוד שלהם על בסיס יומי שוטף לכל מטרה, יש מועדונים ששומרים את הציוד שלהם רק לצלילות הדרושות הכשרה ספיציפית.

 

  • גישה אישית – ככל שהקבוצה קטנה יותר, כך הקורס איכותי יותר והמדריך יוכל להעניק תשומת לב לפי הצורך של החניכים. זה לא משנה באיזו פעילות בחרתם… זה יכול להיות קורס צלילה כוכב אחד, צלילת רענון או צלילה מודרכת. כל אדם שונה מהאחר, לכל אחד יש את הרמה שלו ולכן מומלץ לבחור בקורס בו תקבלו את רמת היחס לה אתם זקוקים.

 

  • וותק של המדריכים – וותק שווה לניסיון, עם זה אי אפשר להתווכח. מה שקורה במועדונים גדולים הוא שבעוד הוותיקים משובצים לקורסים מתקדמים: צולל עומק, צולל ספינות טרופות, דייבמסטר וקורסים מקצועיים , המדריכים החדשים מעבירים את הקורסים למתחילים וצלילות החוויה. לכן, לא משנה איזה קורס אתם בוחרים, בדקו כי המדריך שצולל אתכם הוא מנוסה. בדרך כלל, במועדוני ״בוטיק״ לא קיימת הפרילוויגיה לשכור את שני סוגי המדריכים שכן יש צורך בכך שהמדריכים יוכלו לבצע את כל סוגי הצלילות לפי הלוז שמתמלא במועדון, לכן לרוב במועדונים כאלה תוכלו למצוא בעיקר מדריכים וותיקים ומנוסים.

 

  • מיקום המועדון – בדקו האם יש רכב בבעלות המועדון המאפשר נגישות לאתרי הצלילה מה שחוסך כמובן זמן יקר וגישה למגוון של אתרים. מכיון ואנשים נוטים לשלב את קורס הצלילה עם חופשה, למיקום יש חשיבות רבה. (מידע על מועדון צלילה באילת)

 

  • גיוון אתרי צלילה במהלך הקורס – ככל שתיחשפו ליותר אתרי צלילה כך תצברו יותר ניסיון, תחוו סוגים שונים של צלילות וכך תפיקו יותר מהקורס שלכם. (על אתרי צלילה באילת)

 

  • ביטוח צלילה – בדקו האם המועדון מבטח אתכם בביטוח אישי שמי או שמא מדובר בביטוח כללי כזה. מה זה אומר?. בעוד יש מועדוני צלילה שיגידו לכם שאתם מבוטחים דרך הביטוח של המועדון, אחרים מבקשים מכל חניך להכניס את הנתונים האישיים שלו והפוליסה מועברת אליו ישירות למייל עם הנתונים הספציפיים שלו. לכן, העדיפו ביטוח צלילה אישי ולא כללי.
Posted in בלוג